Materiály

Všetky produkty sú vyrábané ručne a každý kus je originál


Pôvod

Všetko drevo, ktoré používame, je pôvodom z východnej Ázií a to z Thajska, Laosu, Kambodže a Barmy. Hoci niektoré z týchto stromov rastú aj v Európe, ich ázijské ekvivalenty sú väčšie, širšie a mohutnejšie a to nie len v kmeni, ale aj v oblasti koreňovej sústavy. Za to práve môže hlavne prostredie východnej Ázie.

Akácia

Drevo akácie má jemnú plamennú textúru a je olivovo hnedé až šedohnedé s tmavšími pruhmi. Je veľmi trvanlivé, tvrdé, húževnaté, pevné a málo ho napádajú termity. Ťažko sa opracováva a je odolné proti starnutiu a biologickej degradácii. Používa sa na výrobu obkladov, hudobných nástrojov, fajok a rôznych drobných predmetov, na stavbu lodí a na výrobu záhradného nábytku. Využíva sa ako zdroj kuriva a dreveného uhlia a používalo sa aj na výrobu surfovacích dosiek, kánoí a mís.

Liči

Tropický strom nachádzajúci sa hlavne v juhovýchodnej Ázií. Kôra je síce sivočierna, ale jeho drevo má hnedočervenú farbu. Stromy môžu rásť až do výšky 28 metrov a ich drevo sa vyznačuje hlavne tým, že je husté a trvanlivé.

Mahagón

Mahagón je označenie viacerých druhov tmavého tvrdého dreva a často sa používa na výrobu nábytku. Vyleštené červenohnedé mahagónové drevo sa krásne leskne. Drevo mahagónu je vode odolné a preto bolo v minulosti používané na stavbu lodí. Vďaka jeho tvrdosti a akustickým vlastnostiam sa používa aj na výrobu korpusov elektrických gitár.

Tamarind

Tamarind je strom pochádzajúci z Afriky, ale pestuje sa v trópoch po celom svete. Drevo tamarindu je tvrdé, tmavočervené a trvanlivé. Tamarind sa používa na výrobu nábytku a rezieb, ale sadí sa napríklad aj na morských pobrežiach, lebo má pevný kmeň a dobre odoláva vetru.

Teak

Teak je drevitý strom vyskytujúci sa najčastejšie v Barme a Thajsku. Ľahko sa spracováva a obsahuje prírodné oleje, ktoré ho robia vhodným pre exponované miesta. Drevo pochádzajúce zo stromov rastúcich pomaly v prírodných lesoch je trvanlivejšie a tvrdšie než drevo z mladých stromov pestovaných na plantážach, ktoré je zároveň menej odolné voči vode a prasklinám.